Je ich celá škála. Ťažko je mi vybrať favorita, že ktorá filmová postava psa bola tá najlepšia.Dobrý film o psoch má rád asi každý. Akčné filmy o psoch sú skvelé, ale myslím si, že najobľúbenejšie sú celovečerné animované filmy, kde psi hrajú hlavnú úlohu.

Lady and the Tramp (1955)

Táto klasika od Walta Disneyho je skutočným potešením. Film obsahuje nepravdepodobnú romantiku čistokrvnej kokeršpanielky a psíka a obsahuje aj jednu z najpamätnejších scén animovaného filmu: Lady a Tramp jedia v reštaurácii špagety a nakoniec okusujú rovnakú špagetu, končiacu sladkým a nežným bozkom. Peggy Lee nahovorila zlovestné siamské mačky a pomohla aj s hudbou. Ďalšia drobnosť: toto bol prvý celovečerný animovaný film, ktorý bol natočený v širokouhlom formáte.

101 dalmatíncov (originálna verzia z roku 1961)

Jeden z najobľúbenejších animovaných filmov o psoch všetkých čias, tento výtvor Walta Disneyho sa sústreďuje na dalmatínsky pár Pongo a Perdita. Pôvodná verzia je vyrozprávaná z pohľadu psa, ktorý bol na svoju dobu jedinečný. Niektoré drobnosti súvisiace s psím filmom. Disney vkĺzol do postáv z Lady in the Tramp v scéne „štekania za súmraku“. A ešte jedna drobnosť: myslíte si, že pes breše vo filme znie autenticky? Urobil ich Clarence Nash, hlas káčera Donalda! Tento film so škvrnitým psom bol najlepšie zarábajúcim filmom roku 1961.

Snoopy Come Home (1972)

Toto bol druhý film od tvorcu Charlesa Schulza, prvým bol Chlapec menom Charlie Brown . Slávny bígl Snoopy Charlieho Browna sa vydáva na cestu za malým dievčatkom menom Lila v nemocnici. Neskôr zistí, že Lila bola jeho pôvodným majiteľom a chce, aby opäť žil s jej rodinou. Čo urobí gang Peanuts? Tento roztomilý film je často pripomínaný pre svoju aktuálnu tému nápisov „zákaz vstupu so psom“.

Líška a pes (1981)

Mladá líška menom Tod a šteniatko chrta menom Copper tvoria blízke priateľstvo. Ako starnú, zisťujú, že sú predurčení stať sa nepriateľmi, keďže Copper je lovecký pes. Ešte horšie je, že Copperov majiteľ je pripravený chytiť Toda. Dokáže ich priateľstvo odolať prírode a ich „kultúrnemu stretu“ alebo je priateľstvo dostatočne silné na to, aby prežilo?

Oliver a spoločnosť (1988)

Hlavnou postavou tohto filmu je kocúr menom Oliver. Ako mačiatko bez domova, ktoré sa túla po uliciach, sa Oliver stretáva s bandou túlavých psov, ktorí mu ukazujú, ako prežiť, ale zároveň ho zapájajú do svojho zločineckého života. Čoskoro Oliver stretne dievča, ktoré sa stane jeho novým majiteľom, a obaja musia uniknúť problémom s niektorými psami. Táto adaptácia "Oliver Twist" od Charlesa Dickensa je sladký animovaný film so zábavnou hudbou a postavami.

Všetci psi idú do neba (1989)

Pes menom Charlie sa vracia, aby sa pomstil svojmu nepriateľovi a vrahovi Carfaceovi. Stretáva sa s malým dievčatkom, ktoré sa vie rozprávať so zvieratami a má v úmysle využiť svoje schopnosti vo svoj prospech. Čoskoro zmení názor a rozhodne sa, že chce veci napraviť. All Dogs Go to Heaven je o niečo temnejší ako niektoré detské animované filmy, no v konečnom dôsledku má dobré posolstvo. V kombinácii s humorom a zábavnými postavami dokáže tento film pobaviť všetky vekové kategórie.

Balto (1995)

Ide o skutočný príbeh, ktorý sa odohral v Nome na Aljaške počas zimy 1925 a inšpiroval preteky psích záprahov. Animovaný film rozpráva príbeh zmiešaného vlka a huskyho, ktorý sa stane hrdinom počas epidémie záškrtu. Balto vedie tím psov na niekoľko sto míľ dlhý výlet cez aljašskú tundru, aby získal lieky pre chorých. Aj keď sa pre film zmenilo niekoľko faktov z pôvodného príbehu, tento animovaný film je dramatický a zároveň inšpirujúci.

Cliffordov naozaj veľký film (2004)

Veľký červený pes Clifford sa dostane na veľké plátno. Clifford sa obáva, že svoju rodinu stojí príliš veľa peňazí a odchádza z domu, aby sa zúčastnil putovného karnevalu. Clifford's Really Big Movie s hlasom zosnulého veľkého Johna Rittera ako Clifforda spolu s mnohými ďalšími hlasmi hollywoodskych celebrít je veselá zábava, ktorá osloví najmä mladšie deti a fanúšikov detských kníh a televíznych relácií.

Bolt (2008)

Bolt strávil svoj život ako psia hviezda fiktívnej televíznej show, v ktorej má super schopnosti. Cez sériu nešťastí sa ocitne v New Yorku, kde sa dozvie, že jeho super schopnosti a jeho život na pľaci nie sú v skutočnosti, skutočné. Bolt sa čoskoro spojí s mačkou menom Mittens a škrečkom menom Rhino a všetci traja sa vydajú na dobrodružnú cestu.

Tajný život maznáčikov (2016)

Tento veselý film zahŕňa mnoho iných domácich miláčikov (ako sú psy) ako mačky, vtáky, škrečky, jašterice, králiky a dokonca aj prasa! Príbeh sa však zameriava na pár psov. Keď Maxov majiteľ prinesie domov nového psa menom Duke, jeho svet sa obráti hore nohami. Títo dvaja sa však musia naučiť spolupracovať, keď sa stratia v uliciach New Yorku. Medzitým sa ostatní domáci miláčikovia snažia nájsť Maxa a Duka a prekaziť gang opustených domácich miláčikov v meste. Tajný život maznáčikov ponúka množstvo zábavy a humoru aj pre dospelých.


Zo zivota psov logo
TPL_BACKTOTOP