Kto z Vás by v detstve nebol zvedavý ako sa liečia choré zvieratká vo veterinárnej ambulancii? Deti rady napodobňujú a všeobecne milujú zvieratá, no a nám vyštudovaným lekárom veterinárnej medicíny na UVLF záleží na výchove a vzdelávaní budúcich generácií.

3. októbrový týždeň sa vo veterinárnej ambulancii v Budmíri niesol v znamení vzdelávania a výchovy tých najmenších. V spolupráci so si službu konajúca pani doktorka pripravila zaujímavý program pre deti z Materskej školy. Vzdelávacieho programu sa zúčastnili všetky tri triedy, pre ktoré si pani doktorka Barbara Popovičová vyčlenila priestor na tri doobedné exkurzie.

Každá trieda mala možnosť vidieť ako prebieha preventívne ambulantné vyšetrenie skutočného zvieratka. Exkurzie sa tak zúčastnil aj labrador Red, mačička Mia a kocúr Protón, ktorí si spoločnosť našich škôlkarov naozaj užívali. Následne si pani doktorka pripravila malý rýchlo-kvíz, v ktorom preskúšala detičky či poznajú všetky najznámejšie druhy spoločenských alebo hospodárskych zvierat a plemená populárnych psov.

Deti mali tiež možnosť priniesť si so sebou na vyšetrenie aj svoje najobľúbenejšie zvieratkovské hračky a plyšáky, ktoré pani doktorka ochotne a veľmi rada vyšetrila, ak ich kde-tu niečo trápilo. Z ambulancie tak deti v zástupe odchádzali v rukách s ošetrenými a obväzmi previazanými hračkami.

Veríme, že sme aj takouto aktivitou pre lokálnu komunitu sa v nejednej maličkej dušičke zaiskrí zápal pre nadšenie ísť v dospelosti študovať veterinárnu medicínu a stať sa uznávaným zverolekárom.

Zo zivota psov logo
alebo
Na hor