Čo je potrebné urobiť na to, aby ste svojho psa ochránili pred úpalom?

1. Nájdite nejaký tieň

Ideálne tieň v ktorom je možné zmerať teplotu prostredia. Ak to nie je možné (ak ste niekde v parku, alebo v prírode) postačí váš pocit,že v danom mieste je oveľa chladnejšie ako prostredí, kde sa so svojim psom nachádzate. Ideálne je, si na vychádzky so psom nosiť malý skladací stanový prístrešok pre psa s dostatočným priestorom a miskou vody.

2. Okúpte ho

Ak máte blízko vodný zdroj použite ho. Ale pozor. Je potrebná opatrnosť. Ak je váš pes skutočne rozhorúčený, alebo jeho stav už hraničí s úpalom, môže to len zhoršiť situáciu. Príliš prudké zníženie teploty kože a povrchu vášho psa môže v skutočnosti viesť k ďalšiemu zahrievaniu jeho vnútorných orgánov. V takom prípade nechajte psa chvíľu stáť len nohami vo vode. Ak nemáte prístup k vode, musíte nájsť vhodný priestor, v ktorom je možné psa efektívne schladiť. Napríklad ak je to možné, použite ventilátor.

3. Vytvorte vánok

Pomocou ventilátora, ak teda nemáte v objekte kde sa váš pes nachádza inú možnosť, ak ste v prírode, vyhľadajte prirodzený vánok a postavte psa priamo doň. Ak už neexistuje ani táto možnosť, použite časť svojho oblečenia a vytvorte mu vánok "umelým spôsobom".

4. Skúste trochu hmly

Ak máte tú možnosť, vytvoriť vodnú stenu z hmly u vás na záhrade, doprajte svojmu psovi toto potešenie. Nie len že je to veľmi efektívne schladenie, ale pre psa aj motivačné.

5. Použite vlhkú látku

Skvelou pomôckou na chladenie je navlhčený uterák alebo osuška, ktorá sa uchováva v mrazničke. Napríklad vrecúško mrazenej zeleniny môžete použiť ako ľadové vrecko na ochladenie hlavy vášho psa alebo ho umiestniť na krk či slabiny, kde sú veľké krvné cievy.

6. Ľadový nápoj

Ale zas nie úplne ľadový. Jednoducho povedané chladný. Aby ste predišli prehriatiu psa, podávajte mu v letných horúcich dňoch chladivú čerstvú vodu. Do misky na vodu môžete pridať ľad, ktorý pomôže znížiť teplotu. Ale opatrne s tým ľadom.

7. Vyrobte nanuky a cencúle

Podľa mojej vlastnej skúsenosti sú psy ochotné pochutnať si na nanukoch alebo tyčinke s mrazeným džúsom. Ak váš pes nemá rád ovocné príchute, zvážte prípravu mrazených tyčiniek s čistou vodou a nádychom hovädzieho bujónu.

8. Vždy noste vodu

Uistite sa, že vždy, keď odídete z domu, máte so sebou dostatok vody pre vášho psa. Pol litra zmrazenej balenej vody možno ľahko rozmraziť a udržať tak vášho psa mimo ohrozenia z prehriatia.

Zo zivota psov logo
TPL_BACKTOTOP